Ar Ving Tsun galima lyginti su rytų kovos menais, pvz. karate ar dziudo ?
Ving Tsun yra atskiras stilius, ir jo negalima lyginti su kitais rytų kovos menais. Ving Tsun iš esmės skiriasi tuo, kad jame nėra šou elementų, ir jo pagrindinis principas yra veiksmingumas. Šio veiksmingumo pagrindinės priežastys yra vidurio linijos principas ir žaibiška technika. Ši sistema yra paremta fizika ir tikros kovos, skirtos ne sportui, mokslu.
Ar jūs taip pat turite kata?
Kata paprastai yra traktuojama kaip šešėlio kova prieš nematomą priešininką. Yra trys pagrindinės Ving Tsun formos: Siu Lim Tao, Chum Kiu ir Bil Jee. Tačiau šios pagrindinės formos yra ne šešėlio kova, bet svarbios į formą apjungtos technikos, skirtos veiksmų kokybei išsaugoti.
Ar rengiamos varžybos ?
Kai kurios WC, WT, VC kt. mokymo linijos jas rengia, o VTAA – ne. Kai kas nors kovoja su pirštinėmis, per kelias sekundes natūralūs judesiai ir reakcijos gali pavirsti nenatūraliomis. Pavyzdžiui, A kovotojas atlieka keturis grandininius smūgius į B kovotojo veidą. B kovotojas stengiasi išsilaisvinti pats ir pradeda kontrataką. Realios kovos atveju B kovotojas tam neturi galimybės, nes tikriausiai jis jau buvo nokautuotas. Varžybose pirštinės yra naudojamos apsaugai ir gali sušvelninti smūgio poveikį. Taigi, B kovotojas vis dar turi galimybę pradėti pavojingą ataką.
Ar jūs taip pat turite diržus, juostas ar gradacijas?
Ving Tsun nėra hierarchininių aprangos skirtumų. Negalima nuspėti asmens kokybės tik pagal diržo spalvą. Jo kokybė priklauso nuo treniravimosi dažnumo ir įgimtų įgūdžių mokytis bei suvokti sistemą. Visai galima, kad koks nors asmuo, užsiiminėjantis Ving Tsun du kartus per savaitę, yra įgijęs aukštesnį techninį lygį, nei asmuo, kuris treniruojasi penkerius metus. Kiekvienas žmogus yra skirtingas aukščiau nurodytų dalykų atžvilgiu. Taigi, neįmanoma, kad du žmonės turėtų tokią pat technikos kokybę tokiame pačiame lygmenyje.
O kaip dėl ‘Sifu’, Sigung’, ‘Sipak’ kt.?
Kai kurios mokyklos verčiau naudoja tradicinius pavadinimus mokytojams ar kung-fu broliams/seserims kt. įvardinti. Pavyzdžiui: Sifu = mokytojas, Sigung = didmeistris, Sipak yra kung-fu brolis. VTAA nenaudoja šių pavadinimų. Mes pirmenybę teikiame pačiam Ving Tsun.
Ar Ving Tsun mokoma kvėpavimo technikos ar meditacijos?
Mes pirmenybę teikiame įvairių technikų ir kovos įgūdžių sistemai. Jei domitės kvėpavimo technika ir meditacija, galite lankyti jogos užsiėmimus. 🙂
Kuo skiriasi Ving Tsun, Wing Chun, Wing Tsun, Ving Chun kt.?
Pagrindinis pašaliniam žmogui krintantis į akį skirtumas yra skirtinga rašyba. Faktiškai, visi vakarietiški vertimai yra teisingi. Skirtumai yra susiję su jų vertimu iš kiniškų hieroglifų. Wing Chun vakarietiškame tarime yra geriausias vertimas. Tačiau jį sutrumpinus į WC, gaunamas „tualetas“. Honkonge tai pasitarnauja kaip pretekstas kitiems kung-fu stiliams apie tai juokauti. Yip Man (Wong Shun Leung mokytojas) pavadinimą pakeitė į Ving Tsun=VT. Ving Tsun Atletikos Asociacija šį pavadinimą panaudojo Honkonge pirmą kartą. Ši organizacija buvo įsteigta 1967m. Yip Man mirus, buvo įsteigtos įvairios organizacijos. Jos vadovaujasi įvairiomis Yip Man mokinių mokymo linijomis. Pavyzdžiui, Yip Man sūnų Yip Chun, Leung Ting, Wang Kiu, Chu Shong Tin ir Wong Shun Leung. Kai kurie Yip Man mokiniai teigia esantys artimiausi Yip Man „uždarytų-durų“ mokiniai, kad Yip Man juos išmokęs kai kurių slaptų technikų. Pasaulyje veikia daug įvairių organizacijų, kai kurios mokyklos naudoja Wing Tsun , Wing Tjun, Wing Chun , Weng Chun, kt. pavadinimus. Kiekviena organizacija turi skirtingą mastymo stilių ir naudojamas technikas. Dauguma iš jų teigia esančios autentiškos. Apgailestaujame, kad kai kurios mokyklos teigia esančios geriausios ir diskutuoja kitų originalumą, autentiškumą, ir t.t. Blogiausia tai, kad mokiniai, ypač naujai susidomėję, yra klaidinami ir painiojami. VTAA neketina įsivelti į šias diskusijas. Jeigu kas nors nori pažinti „pasaulį“, nieks jo nevaržo.
Kodėl Ving Tsun nėra taip plačiai žinomas pasaulyje kaip pvz. Karate ar Taekwondo?
Ving Tsun kol kas nėra žinomas pasaulyje, nes jo sistema tapo atvira Vakarų visuomenei tik per pastaruosius 30-40 metų. Kai kuriose šalyse sistemos kokybei užtikrinti labai didelė problemą kelia komercializmas. Kai kurios mokymo linijos pasitelkia komercializmą siekdamos pritraukti kuo daugiau mokinių, o tuo pačiu ir pinigų. Jeigu pagaminsite 100 lipdukų, kepuraičių, marškinėlių ir labai garsiai skelbsite, kad jūsų organizacija yra viena iš didžiausių, tai būtų tas pats, kaip kad aklas žmogus lieptų jums naudoti savo akis. Tai nereiškia, kad jų technika yra viena iš geriausių. Kaip buvo minėta aukščiau, komercializmas kelia kliūtį technikos kokybei užtikrinti. Keli žmonės gali praturtėti, o daugelis nusivilti. VTAA yra organizacija, kuri siekia dėmesį sutelkti į sistemą, o ne į tuščius dalykus ir nereikalingas diskusijas.
Kokie gyvūnai yra siejami su Ving Tsun Kung Fu sistema, kai kad su kitais kung fu stiliais?
Kažkas kartą pasakė, kad gervė ir gyvatė asocijuojasi su Ving Tsun. Tai tėra tik pasaka. Ją kartą sukūrė žurnalistas iš Honkongo, norėdamas savo straipsnį padaryti įdomesniu. Tikriausi jis manė, kad Fak Sau atrodo kaip gervės judesys, o Tan Sau – kaip gyvatė. Wong Shun Leung papasakojo istoriją per seminarą Hagoje (Nyderlanduose). Jis pasakė: „Aš negaliu lyginti savo kūno su gervės anatomija, nes priešingu atveju galėčiau skraidyti. Vienintelė kūno dalis, kuri atrodytų kaip gyvatė, yra ta, kurios aš nenaudočiau kovoje“.