APIE VING TSUN

Kas yra VING TSUN?

 

     Ving Tsun Kuen Kung fu (arba Wing Chun , Wing Tsun , Weng Chun , Yong Chun , Винг Тсун. Вин Чун  ir t.t.) ,

kin.      – yra unikali kovos menų sistema plačiai paplitusi pasaulyje dėl vienos paprastos priežasties -ji realiai veikianti! Sistema skirta  nugalėti stipresnį užpuoliką, panaudojant jo paties jėgą arba ją nukreipiant nuo besiginančiojo centrinės ašies. Tai pasiekiama remiantis  fizikos dėsniais, kovinėse technikose ekonomiškai naudojant jėgą. Dėl šių priežasčių geras VT kovotojas nebūtinai turi pasižymėti įspūdingais raumenimis, ūgiu ar svoriu. Ving Tsun buvo sukurtas tam, kad kovotojas pasiektų greitą ir efektyvų rezultatą minimaliomis pastangomis ir nugalėtų priešininką bet kokia kaina.

Ving Tsun – tai ne sportas, čia nėra jokių apribojimų ir taisyklių, tai yra atakuojanti ir agresyvi išgyvenimo sistema. Čia nėra jėgos blokų (kaip karate), nėra aukštų spyrių (kaip taekwondo), beveik nėra judesių apskritimine trajektorija. Tačiau plačiai naudojami sugriebimai trumpalaikiam priešininko rankų sulaikymui (kontrolei). Plačiai naudojama priešininko pusiausvyros sutrikdymo ir parbloškimo ant žemės technika, bet skiriasi nuo amplitudinių dziudo metimų. Taktinis Ving Tsun sumanymas – greitas distancijos mažinimas iki trumpo (labai trumpo) atstumo priešininko kontrolei su tolimesniu jo pusiausvyros sutrikdymo ir parbloškimo ant žemės. Tačiau be kovos ant žemės (parteryje). Priešininko parbloškimas ant žemės – tai kovos pabaigos fazė.

Ving Tsun – tai individuali pilnaverčio žmogaus lavinimo sistema, kuri vysto tokias savybes, kaip balansą, kantrybę, atsipalaidavimą, ištvermę, jautrumą, jėgą, pasitikėjimą, atkaklumą, pojūčiais ir instinktais grindžiamas kūno reakcijas atremiant užpuoliką. Pastarąsias savybes lavina Chi Sao („Lipnios rankos“) metodika, kurios dėka gerėja judesių koordinacija, taimingas, jautrumas jėgos krypties keitimui, treniruojama Lat Sao Jeet Jin (spyruoklės jėga), kuri padeda  greitai reaguoti ir pulti.

Ving Tsun didelis privalumas tame, kad gaunama praktinė patirtis dvikovų trumpoje distancijoje ir siauroje erdvėje,o ne didelėje aikštelėje. Kas realiai pažįsta VT sistemą, niekada nepradės puolimo iš tolimos distancijos. Kas gavo specialų pasiruošimą dvikovų trumpoje distancijoje pradeda puolimą vėliau, bet baigia kovą anksčiau.

Ving Tsun moko energijos ekonomijai, gynybai ir puolimui vienu metu. Energijos ekonomijos principo dėsnis sudaro jėgos panaudojimo reikalingu momentu galimybę. Tai yra šios sistemos kertinis akmuo. Kojų spyriai atliekami į apatinę kūno dalį, į labiau skausmingas kūno ir kojų vietas. Ving Tsun grindžiamas ne šiurkščia raumenų jėga, bet kūno judesių koordinacija pasirenkant teisingus puolimo kampus, nukreipiant priešininko jėgą arba ją panaudojant prieš jį patį. Todėl Ving Tsun tinka ir moterims, norinčioms įsisavinti efektyvų gynybos būdą.

„Savigynos“ terminas dažnai suprantamas neteisingai. Legendinis Didysis Meistras Wong Shun Leung pasakė:„Jeigu tu nemoki kautis, tai kaip tu gali apginti save ir laimėti?“.

      Savigyna yra tiktai iliuzija, tamsus apsiaustas, po kuriuo slepiamas durklas aštriais ašmenimis, laukiantis, kad būtų įsmeigtas į pirmą neatsargią auką. Kas skelbia, kad bet koks ginklas, ar tai būtų branduolinė bomba ar 38 kalibro šautuvas, skirtas savigynai, turi pažiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje. Ar jis yra melagis ar apgaudinėja save. Ving Tsun Kung Fu yra labai efektyvus ginklas, ir nieko kito. Tai yra kovos mokslas, kuriuo pagalba priešininkas išvedamas iš rikiuotės. Tai paprasta, efektyvu ir veiksminga. Jei jūs tikitės studijuoti savigyną, nestudijuokite Ving Tsun. Jums būtų geriau įsisavinti meną – būti nematomu.“

/ Wong Shun Leung /

Ving Tsun suteikia jums reikiamus principus, metodus ir įgūdžių praktiką kovai ir pergalei.