BILL JEE

Bil Jee – tai išgyvenimo technika,
taikoma žmonių, praktikuojančių Ving Tsun.
Jų tikslas – peržengti sistemos ribas.
Į kiekvieną situaciją reikia žiūrėti reliatyviai (atskirai, kaip į naują situaciją).
Nereikia tvirtai laikytis sistemos taisyklių ir su jomis susijusių apribojimų.

 

 / Wong Shun Leung /

Asmeninės kaligrafijos vertimas iš kinų kalbos, skirtas Sifu J.Szymankiewicz‘ui
nuo Sikung Wong Shun Leung

Kitas Ving Tsun kung fu technikos tobulinimo, suvokimo ir supratimo etapas yra Bil Jee formos, kuri lietuvių kalba reiškia ,,praskverbiantys pirštai“, įvaldymas. Wong Shun Leung meistro mokykloje ji turi kitus neformalius pavadinimus: ,,kaip pabėgti“ arba ,,kaip išgyventi“. Kodėl būtent tokie pavadinimai? Skaitytojas tai supras, susipažinęs su šios knygos medžiaga.

Daugelis šios sistemos mokytojų fetišuoja šią formą ir priskiria jai specialias, ,,mirtinas“ technikas, skirtas išrinktiesiems. Tačiau tiesa yra kitokia. Bil Jee formos yra mokoma tik iš tiesų ,,išrinktus“, tiksliau tariant – pažengusius šios sistemos mokinius. Norint pažinti šios sistemos taisykles, reikia gerai žinoti ir taikyti taisykles, kurias pažinsime mokydamiesi Siu Lim Tao ir Chum Kiu. Judant reikia nevaržomai taikyti laisvo Chi Sao techniką. Šios sąlygos yra būtinos, nes Bil Jee yra jau anksčiau pažintų technikų tęsinys, jas galima taikyti situacijose, kurios pagal Ving Tsun kung fu prieštarauja kovų meno sistemos idėjoms. Tai nėra tiesioginis kovų meno sistemų tęsinys, o dažnai net ir jų priešprieša. Taip yra dėl to, kad kuriant šią formą pagrindinė idėja buvo ne nugalėti kovoje, o ją (kovą) išgyventi. Šios technikos taikomos tada, kai esate sužeistas, ar tada, kai tikitės išvengti sužeidimų. Dažniausiai tai yra priemonė gintis ekstremaliose situacijose.

Reikia būti iš tiesų pažengusiam Ving Tsun kung fu formoje, jei norima įvaldyti ir, kas svarbiausia, taikyti Bil Jee techniką. Kitaip galima praleisti niekad nepasikartosiantį šansą laimėti arba šansą pakeisti nepalankią situaciją, kai vienintelė galimybė, kokią turime, yra savigyna.

Vienareikšmiai reikia pasakyti, kad Bil Jee technikos taikymas situacijose, kuriose galime laisvai kovoti pagal Ving Tsun kuen sistemos taisykles, yra klaida. Tokių situacijų, kurias leidiniuose skelbia dešimtis instruktorių, kartojimas byloja apie tai, kad didžiojo meistro Yip Man laikais buvo nedaug mokinių, kurie įvaldė ir suvokė šią formą. Ir tai ne dėl jos ,,paslaptingumo“.

Todėl praktikuojantis Ving Tsun Kuen pradeda mokytis Bil Jee formą tik įvaldęs dvi pirmąsias formas bei ilgosios karties formą ir 65 medinio manekeno veiksmus. Dėl to praktikuojantis turi ne tik gerą techninį pagrindą, bet ir atitinkamą jėgą. Bil Jee formoje yra daug technikų, kurios buvo taikomos mokantis Siu Lim Tao ir Chum Kiu. Tris pagrindinės sistemos formos buvo taip sudarytos, kad yra tarpusavyje susijusios ir persipina. Tam tikrų formų judesiai padeda kontroliuoti žemesnės formos judesius, sudarančius uždarą ratą.

Trečioje formoje įvaldyta kūno vienybės idėja įgauna pagrindinę esmę. Kitas labai svarbus dalykas yra išlavinti, atitinkami psichiniai polinkiai. Juk kova visada kelia stresą, bet kai esame priversti taikyti Bil Jee techniką jis tik didėja, nes praktikuojančiam tai visada yra pavojingos situacijos.

Nesugebant teisingai panaudoti ,,kūno vienybės“ jėgą, Bil Jee technika niekada nebus efektyvi. Todėl treniruojant šios formos atskiras sekcijas būtina papildomai atlikti pratimus ant manekeno: medinio arba kabančio ant sienos.

Jėgos išlaisvinimas Bil Jee formoje nuo kitų formų skiriasi tuo, kad judesiai yra atliekami sukantis, o ne tiesiai. Bil Jee formoje judant jėga ,,išeina“ iš priekinės pozicijos į išorę ir ,,įeina“ iš išorės į vidų.

Jau buvo minėta, kad Bil Jee apima daug technikų, kurios yra anksčiau pateiktų technikų tęsinys. Yra ir technikų, būdingų tik šiai formai. Jos skirtos savigynai ar eventualiai pabėgti tokiose situacijose, kaip: kūno pusiausvyros netekimas, netaisyklingai atlikta ataka, priešininkui surišus rankas, ginimosi nuo stipresnių ir daugiau sveriančių priešininkų, kai viena ranka yra sužeista, kai pagauname ir patraukiame į save priešininką, prisidengdami juo nuo kitų užpuolikų.

Tik įvaldžius ir suvokus Bil Jee formą ir jos taisykles, taip pat išmokus laisvai taikyti jos techniką, praktikuojantis Ving Tsun Kuen pasiekia lygį, kai technika gali būti taikoma neklasikiniu būdu.